Chata Dias Špindlerův Mlýn

chata dias špindlerův mlýn

Propojení částí skiareálu

Propojení částí Skiareálu Špindlerův Mlýn má již konkrétní obrysy, protože se konečně reálně připravuje. 

Provoz stávajících sjezdovek a lanovek v celém Skiareálu není omezen a bude i tuto zimu v běžném provozu.

Našim hostům sdělíme termín zahájení prodeje levnějších skipasů

Propojení částí skiareálu:
Nákres na mapě znázorňuje:

– červenými čarami trasy nových lanovek s parkovacím terminálem u přehrady (červený obdélníček) – jedna lanovka (sedačka) je na vrch Hromovka a druhá (zřejmě kabinka) doprostřed červené sjezdovky z Medvědína

žlutými pruhy je vyznačeno vedení budoucích sjezdovek jedna sjezdovka od stanice Hromovka dolů k přehradě na terminál a druhá sjezdovka obočuje z červené medvědínské sjezdovky a vede nad Bedřichovem a u Lesany se otáčí směrem k přehradě na terminál. Tyto sjezdovky jsou už vykácené, byly provedeny hrubé zemní práce a pracuje se na zasněžování (pokládá se potrubí atd.). Je též vyznačena úprava propojení Labské s ostatními částmi Skiareálu – zde a také na Vodovodní (modrá z Míseček) bude doplněno zasněžování – to bude významné zlepšení!

Sjezdovky se připravují - Hromovka

Na zimní fotce z webkamery je již vidět nově vykácená sjezdovka Hromovka III, která umožní sjet na lyžích dolů k parkovacímu terminálu u přehrady Labská.  Tato sjezdovka bude od horní stanice Hromovka dolů k přehradě. Na letním snímku z června 2023 je již vidět terénně upravená sjezdovka, kde se pokládá potrubí pro zasněžování. Na břehu přehrady se budují čerpací a zásobní nádrže na vodu pro zasněžování jak sjezdovek na straně vrchu Hromovka, tak pro cesty z Labské a pro sjezdovky z Medvědína a Míseček (Vodovodní) 

Budoucí sjezdovka na Medvědíně je již také vidět

Sjezdovka z Medvědína k přehradě je již také vykácená. Na zimní webkameře z Pláně je to vidět. Je to ten obloukový průsek v lese vedoucí od  červené sjezdovky nad sídlištěm Bedřichov a u Lesany se pak stáčí dolů k přehradě. Na letním snímku z června 2023 jsou vidět terénní úpravy této sjezdovky a částečně i modré sjezdovky (Vodovodní) z Medvědína, a také cest z Labské, kam bude rovněž zavedena voda z přehrady pro zasněžování. Čerpací stanice a vodojemy u přehrady se již budují. 

Parkovací terminál u přehrady

Vizualizace parkovacího terminálu se stanicemi lanovek na střeše a s mosty přes Labe a přes silnici. Parkovací terminál bude vybudován na dnešním parkovišti P1 u přehrady. V červnu 2023 zde zatím nejsou vidět žádné přípravy pro stavbu parkovacího terminálu.

Dvě stanice lanovek a dva mosty

Na terminálu budou dvě stanice lanovek. Ta vlevo, sedačková, povede na Hromovku a ta vpravo, kabinka, povede na Medvědín. Po mostě přes Labe vlevo se bude sjíždět na lyžích z Hromovky a po mostě přes silnici vpravo se bude sjíždět na lyžích z Medvědína a z Labské. V červnu 2023 zde nejsou zatím vidět žádné přípravy pro stavby mostů.

Záruka sněhu a lyžování
Zimní pobyt na Chatě DIAS Špindlerův Mlýn