Chata Dias Špindlerův Mlýn

chata dias špindlerův mlýn

Film „Jak vytrhnout velrybě stoličku“

Chalupa DIAS z filmu „Jak vytrhnout velrybě stoličku“:


Známý rodinný film s kouzelným Tomášem Holým se v roce 1977 natáčel také na chalupě DIAS ve Špindlerově Mlýně. Byla zde stanice Horské služby, kde sloužil Vaškův tatínek, náčelník Horské služby, horolezec Luboš

Jeden z nejoblíbenějších rodinných filmů si můžete jednoduše a kdykoliv pustit, je totiž ve videoarchivu ČT v HD…klikni

Jak vytrhnout velrybě stoličku

Chalupu z tohoto filmu si můžete pronajmout – ubytování ->

Film „Jak vytrhnout velrybě stoličku“ je zimní příběh o malém Vaškovi, kterému ze všeho nejvíc schází tatínek. Osmiletý Vašek žije pouze se svojí maminkou Annou, baletkou. Podle maminčina vyprávění Vašek věří, že jeho tatínek byl hrdina, horolezec a údajně zemřel v Himalájích při výstupu na Anapurnu. Jednoho dne Vašek maminku přemluví a společně se vydají o vánočních prázdninách na hory, kde na scénu přichází vysněný tatínek, a to dokonce ten pravý!

Tato mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové se natáčela v roce 1977 též  ve Špindlerově Mlýně v údolí Svatý Petr na Hotelu Olympie a také na chatě Dias. Vy a vaše děti si mohou užít romantiku chalupy i údolí Svatý Petr při pobytu na naší chatě DIAS.

Ve fotogalerii níže si můžete připomenout některé záběry ze zimního pobytu Vaška na horách i na chalupě DIAS, kde ve filmu byla stanice Horské služby. Klikněte na fotky a prohlížejte.

Jak vytrhnout velrybě stoličku DVD
Film Jak vytrhnout velrybě stoličku - klikni a sleduj v HD!