Chata Dias Špindlerův Mlýn

chata dias špindlerův mlýn

Lyžování

Lyžování ve Špindlerově Mlýně

Chata DIAS Špindl (805 m n.m.) je přímo pod sjezdovkou STOH. Lyžovat můžete také ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, kam vás zdarma doveze skibus, který má zastávku u chalupy – Skibusy Špindl. ZÁRUKY: U nás máte jak záruku sněhu a lyžování, tak záruku COVID. Aktuální informace o provozu lanovek, vleků a sjezdovek na Skiareál live.

Sjezdovky, lanovky, vleky a běžecké tratě

Doprava v zimě ve Špindlu

Skipasy Gopass pro celý Skiareál – levně

Lyžovat u nás můžete:

1. U chalupy DIAS

na sjezdovce Stoh u chalupy DIAS

na okolních sjezdovkách Horal, Slovan

Chata DIAS a okolní sjezdovky na zimní mapě >  

Špindlerův Mlýn

2. Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn 

kam dojedete skibusem (za 3 minuty) nebo autem. Lyžovat zde můžete ve Svatém Petru a na Hromovce, na Medvědíně a Mísečkách nebo na Labské

3. Na hřebenech

U Erlebachovy boudy – sjezdovka s Pomou na mapě zde -> Při pěkném počasí je tu lyžování s překrásnými výhledy! Doveze vás sem autobus (linka na Špindlerovku) nebo taxi a to za 40-60 Kč viz doprava ->   

Informace o lyžování zde najdete tady ->

4. Na běžkách

Pro běžkaře je ve Špindlerově Mlýně a okolí k dispozici přes 200 km modrých běžeckých tras a z toho cca 90 km je pravidelně upravovaných. 

5. Na skialpech

Pro skialpinisty je ve Špindlerově Mlýně a okolí k dispozici řada skialpinistických tras, které jsou na mapě vyznačeny žlutou přerušovanou čarou a dá se na ně nastoupit kousek od chaty DIAS.  

Sáňkařská dráha
6. Na sáňkách 

Když budete chtít změnu, tak můžete sáňkovat:

Z centra z parkoviště u Hotelu CENTRAL jezdí autobus Sáňkařské dráhy, který vás doveze na hřebeny, k Erlebachově boudě, a zde vám vydají sáňky a vy na nich pojedete 4 km po upravené sáňkařské dráze dolů do Špindlu. Doporučujeme! Níže je odkaz na web této “atrakce”, kde se dozvíte více: